Microsoft Kurumsal Bilgi Teknolojileriyle Verimlilik…

microsoft_business_intelligence_conferenceKurumsal olmak, evet ben bu meseleye kafayı fena halde takmış durumdayım. Çünkü ülkemizde ilginç yöntemler ile ilginç kararlar ve yetkiler ile yönetilen, kurulan onlarca işletme var ki bu bence ülkemizin global firma yaratma çabalarına gam vurmakta. Bu yüzden kurumsal olabilme, belli bir bilgi altyapısı ile işletme altyapısını birleştirebilen, disiplinli firmalar çok daha verimli firmalar olabilmekte. Firmaların iç anlaşmaları, iletişimleri ne kadar kuvvetli olursa verimlilikleri de o kadar artmakta. Bu sebepten, günümüz teknolojilerini en iyi şekilde kullanma bu alandaki en büyük koz diye dşünüyorum. Microsoft, kurumsal bilgi teknolojileri altyapıları olarak bence ülkemizde, hem deneyimiyle hem de kalitesiyle ilk başvurulacak, en azından danışmanlık alınabilecek bir kaynak. Kurumsal şekilde bilgi iletişimi o kadar önemli ki henüz farkına varmış değiliz çünkü bir firma ne kadar bilgi teknolojilerinin farkına varmaz ve bu teknolojileri kendi bünyesinde kullanmak yerine hizmet olarak alırsa o kadar maddi değer kaybeder, işte bunu engellemek için kurumsal anlamda bilgisayar almakta internet bağlatmakla kurumsal çözümleri yerine getirmek zor. Günümüz dünyasındaki teknolojik altyapıyı kullanan firmalar çok daha hızlı, verimli, güvenli bir şekilde iş yapmakta. Bu sebepten kurumsallığı bilgi teknolojilerinin tüm nimetleriyle birleştirmek en avantajlı ve kilit hedeftir diye düşünüyorum.

Düşünsenize, güzel bir iş yakaladınız, telefonunuzdan hemen yetkili çalışanlarınızın toplantısına bağlanarak işi ayarlıyorsunuz, buluttaki dosyalarına anında erişip işleyip maillerinizi atıyorsunuz. Serverınızda anında konuyla alakalı hazır bir site açarak tanıtıma başlıyorsunuz ve tüm bunları 9685-microsof_articleyaparken otomatik mailing ile tüm çalışanlarınızı bunlardan haberdar ediyorsunuz ! Bu teknolojinin iş hayatını nasıl muhteşem şekilde etkilediğinin çok küçük bir örneği.

Microsoft, gerek Biz Spark ortaklıklarıyla, gerek Partner uygulamalarıyla gerekse diğer üçüncü parti yazılım ve sistemleriyle kurumsal bir altyapı kurmanız için tüm destekleri sağlamakta aslında. Kimilerinin gözünde “Öcü” betimlemeleriyle büyütülen ve uzak durulan Microsoft’un dünyanın dört bir tarafında bulunan partnerleriyle, reliable teknolojileriyle ve hizmetleriyle aslında bilgi teknolojileri altyapılarında bir uzman, bir lider olduğu görülmektedir. Bu konuda buradan * Microsoft Partner Turket* bilgi alabilirsiniz. İncelemeniz önerilir.

Microsoft Biz Spark’a gelince, Microsoft Visual Studio, Microsoft Expression, Server Teknolojileri gibi hizmet ve sistemlere kurumsal ortak bazında çok daha rahat ve lisans esnekliği ile ulaşıp işletmenize uyarlayıp kullanabilirsiniz.  Kurumsal olarak Messenger yerine Lync kullanmak, Server yapılandırmaları ve sanallaştırma için Server 2008 R2 kullanmak, Bulut Bilişim servisleri ile işletmeniz ve elemanlarınızın daha rahat ve her yerden bilgilerine ulaşabilmesi, işlemesi için Windows Azure kullanmak ve dahası…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s