Bir Sonraki Windows … 8 …

Microsoft günden güne gelişen teknolojileriyle her zaman önde olmayı başarıyor. Dokunmatik teknolojiler, cloud sistemler, kullanılabilirlik ve grafik arayüz teknolojileri derken Windows da bu değişime uyum sağlamak için elinden geleni yapmakta. Flash ve Quicktime güncelliğini koruyamazken diğer sistemler de göz önüne alınmaya başladı. Bunlardan en önemlisi, developer backand’i çıkan ve denenmeye de başlanan HTML 5 Platformu. Bu platform hakkında da ayrıntılı bir post yayınlayacağım. HTML 5 kod sistemlerinin gelmesiyle beraber hızlanan yeni OS ihtiyacı Microsoft’u da Windows 8’e doğru itti.

Metro grafik arayüzü ile beraber grafik altyapısı olarak da gelişen Windows’un bu versiyonu güvenilirliğin dışında kullanıcılara daha da renkli ve uygulama – cloud bazlı bir işletim sistemi sunmakta.

Tam değerleri ve özellikleri henüz açıklanmayan ancak ilk kullanıcı etkileri gün yüzüne çıkan Windows 8, diğer Windows türlerinin aksine “Desktop” mantığını değiştiren, uygulama bazlı çalışan ve free-and uygulama geliştirilebilen bir platforma dönüştüren bir stile sahip. Bu stil de hem Microsoft’a hem Windows Ailesi’ne güzel bir OS kazandırıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s